Ako hrať?

Vražedný víkend sa spustí až po otváracej recepcii podvečer prvého dňa a ukončí sa odhalením vraha. Postavy zostávajú v obsadení svojich charakterom po celú dobu, takže bez ohľadu na to, kde sa budete pohybovať alebo čo budete robiť môžete naraziť na osoby, ktoré Vám budú k dispozícii na výsluch.  

Predovšetkým zabudnite na svoje zábrany, neberte ohľad na city postáv a ich emocionálny stav, buďte vytrvalý vo svojich výsluchoch. Načúvajte o čom sa postavy rozprávajú, môže to mať pre Vás zásadný význam.

Podozriví budú reálne reagovať na Vaše otázky, spočiatku sa môžu snažiť klamať a skrývať svoje previnilé tajomstvá, tak ako my  všetci. Väčšina z nich sa však nakoniec prizná pod ťarchou hromady dôkazov, alebo Váš šikovný výsluch ich odhalí. Vrah, vrahovia sa budú snažiť Vás zmiasť, môžu Vám rozprávať len časť pravdy alebo budú klamať až do posledného konca.

Policajný vyšetrovateľ na začiatku dňa zriadi Izbu Incidentov, v ktorej budú zhromaždené všetky stopy pozbierané počas celého dňa ako aj ukazovatele na motívy každého podozrivého.

Mnohé nájdené stopy a indície poukazujú na súčasnosť ale aj vzdialenú minulosť podozrivých a sú jediným spôsobom ako vypátrať páchateľa týchto ohavných činov.

Možno by ste mohli mať vždy pri sebe malý notes a pero na zapisovanie nejakých indícií alebo dôležitých dôkazov, ktoré vám pomôžu určiť vraha / vrahov. Len pomocou neustálych výsluchov podozrivých sa Vám podarí vyplniť medzery, ktoré zapadajú do vašej skladačky, na základe záchytných bodov z Vášho notesa. Takže pamätajte,  najdôležitejšia vec, ktorá Vám pomôže počas víkendu, je študovať stopy a pýtať sa, “pýtať sa a pýtať sa”.

Polícia neustále aktualizuje informácie, no nepomôže Vám vyriešiť prípad. To je Vaša práca, takže priveľa nespoliehajte na ich pomoc, alebo informácie, ktoré by Vám ihneď pomohli vyriešiť prípad, pretože Vám to aj tak nepovedia. Avšak, ak by ste predsa len potrebovali jemné povzbudenie, môžu Vás nasmerovať na správnu cestu alebo odpútať sa od nesprávneho riešenia.

 

 

 

Posledné, no určite najdôležitejšie pravidlo :  Večeru alebo Víkend s vraždou hrajte s potešením a zábavou :)

© Copyright 2017-2019 by vecerasvrazdou.sk